Küçüklerimiz 3. oldu....

İstanbul Satranç Derneği 1.5 yıllık çalışmalarının ilk meyvelerini almaya başladı. Tamamı İstanbul Satranç Derneği bünyesinde yetişen 6 öğrencimiz 13-14 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenen İstanbul Küçükler Takım Satranç Turnuvası Şişli Grubunda 6 maçta 4 galibiyet alarak 3.ncü oldu. Turnuvada mücadele eden Berkay Ekinci, Artun Özbülbül, Paren Mezedur, Tuna Oğuz, Demir Özdemir ve Giray Çakılı’ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Tüm bu çalışmalar süresince büyük bir sabır ile küçüklerimize tecrübelerini aktaran antrenörümüz ve sevgili başkanımız Arno Garabetyan’a, küçüklerimizin satranç aşkını körükleyen ve ön hazırlığında emeği geçen Azmi Barut hocamıza teşekkürü bir borç biliriz.

4+2 TURNUVA

16:00' da başlayacak Prof. Dr. Çoşkun KÜLÜR 4+2 Yıldırım Turnuvasına  katılım  aynı gün saat 15:00 ten sonra  alınacaktır. 

 

VEFAT HABERI 25.01.2016

  

İstanbul Satranç Derneği'nin  çok değerli üyesi sayınvefat etmiştir. 25.01.2016 tarihinde  Karaca Ahmet  mezarlığına defnedilmiştir.

Ailesine ve  sevenlerine  başsağlığı dileriz.

 

 

1600 ÜSTÜ TURNUVA SONUCU

Sira SNo.   isim NRtg IRtg FED kulup Gr Puanlar BH. BH. SB Vict MBl
1 2 IM AGHASIYEV KAMAL 2411 2357 AZE     19½ 16½ 20,50 5 3
2 18   KELPETIN UMUT CAN 1889 1750 TUR DOBRUCA SPOR KULÜBÜ   5 16½ 14 15,00 4 3
3 1 GM YıLMAZ MUSTAFA 2550 2571 TUR HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK   21 17½ 15,25 4 3
4 4   GRIGORIEV ARMEN 2238 2301 GEO   v 20½ 17½ 15,75 4 2
5 5   BURCU ÇAĞATAY 2226 2193 TUR ÇALLI SPOR KULÜBÜ   19 16 14,75 4 3
6 8   SARI YASİN 2157 2040 TUR ÇALLI SPOR KULÜBÜ   15½ 14 12,75 4 2
7 3 FM ALIAKBAROV ANAR 2357 2163 AZE     4 22 18½ 14,50 4 3
8 9 AGM YASIN HÜR 2142 2139 TUR ANTALYA DENİZ GENÇLİK VE SPOR KULÜB v 4 18½ 15½ 12,50 3 3
9 12   KIREMITÇIYAN ARI 2027 1909 TUR İSTANBUL MODA SPOR KULÜBÜ   4 18½ 15½ 11,00 4 3
10 20   MAKARACı TUNAHAN 1797 1782 TUR BİREYSEL   4 16 13½ 11,25 3 3
11 15   ACARBAY AYDıN 1996 1878 TUR ANTAKYA SATRANÇ VE BRİÇ SPOR KLÜBÜ   4 16 13½ 10,50 4 3
12 11   KUSEYRI MEHMET ALI 2066 1976 TUR ŞİŞLİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ-İSTANBUL   4 14½ 12½ 8,00 4 3
13 29   TARAKÇı EFDAL 1570 1717 TUR BİREYSEL   21 18 12,50 3 3
14 10   ŞAHIN ÖZGÜN 2114 2085 TUR BURDUR 90.YIL SPOR KULÜBÜ   18½ 16 9,75 3 3
15 13   TıRAK MERT 2022 1823 TUR DAHİ GENÇLİK SPOR İHTİSAS KULÜBÜ   18 16 9,25 3 3
16 24   YAZıCıOĞULLARı ALI EMRE 1773 1657 TUR BİREYSEL   14½ 13 6,75 3 3
17 16 CM CAN IŞıK 1962 1762 TUR BİREYSEL   3 18 15½ 7,00 3 3
18 6   DEMIRCIOĞLU EMRE 2223 2207 TUR BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ SPOR KULÜBÜ   3 17½ 14½ 8,00 3 3
19 27   TUNCA SERHAT 1739 1709 TUR BİREYSEL   3 17 14 8,00 3 3
20 14   ÖZVEREN ALI BÜLENT 2017 1921 TUR İZZET BAYSAL ATL.VE EML.SPOR KULÜBÜ   3 16 14½ 6,50 3 3
21 21   TAŞ HALIL 1785 1643 TUR BİREYSEL v 3 15½ 13½ 6,50 3 3
22 40   ALTıN MEHMET ERGIN 1600 0 TUR BİREYSEL   3 15½ 13 6,50 2 3
23 17   DIZDAR ORKUN 1914 1839 TUR ŞİŞLİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ-İSTANBUL   3 14½ 13 5,50 3 4
24 25   CINKıLıÇ HAKTAN 0 1749 TUR İSTANBUL MODA SPOR KULÜBÜ   3 14 12½ 5,00 3 2
25 23   NOVRUZOVA NIGAR 1775 1707 TUR DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR   3 13½ 12 4,00 3 3
26 39   UZUNER METE 1572 1608 TUR ORDU GENÇLER BİRLİĞİ SPOR KULUBÜ   3 12½ 11 5,00 2 3
27 19   SÜZER VOLKAN 1793 1815 TUR BİREYSEL   17 15 5,50 2 3
28 38   ÖZEN MEDENI 1618 0 TUR BİREYSEL   14½ 13½ 4,50 2 3
29 26   DEMIRBAŞ EMRE 1735 1740 TUR KARAMAN ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ SPOR   2 18 15½ 5,50 2 3
30 7 FM BAĞLAN ESAT 2198 2005 TUR TÜRK HAVA YOLLARI (THY) SPOR KULÜBÜ   2 17 15 3,00 2 2
31 33   ÇOBAN SÜLEYMAN 1620 1675 TUR FATİH KARAGÜMRÜK SPOR KULÜBÜ   2 16½ 15 4,25 0 3
32 30   TROFIMOV STANISLAV 1715 1713 TUR BİREYSEL   2 16½ 14 5,25 1 3
33 37   KAZANKAYA UMUT 1636 1636 TUR BİREYSEL   2 16 13 6,00 2 3
34 22   ERDOĞAN GÜRSOY 1713 1779 TUR ZONGULDAK SATRANÇ İHTİSAS SPOR KULÜ v 2 14½ 13 2,50 2 3
35 34   ELYıLDıRıM HAKAN 1668 1648 TUR BİREYSEL   2 14½ 13 2,50 1 2
36 36   GÜREL FURKAN BURKAY 0 1640 TUR ETİK SATRANÇ KULÜBÜ   2 14 12 3,50 1 2
37 31   ÇıBıK BÜLENT 1687 1710 TUR BİREYSEL v 14½ 12½ 3,00 1 3
38 32   ÇıBıK HÜSEYIN BORA 1590 1692 TUR BİREYSEL   13 11½ 1,75 0 3
39 35   AYDOĞDU ÇAĞATAY 1649 1492 TUR KARAMAN ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ SPOR   11 10 1,50 1 3
40 41   EKINCI BERKAY 0 1436 TUR YAVUZ SELİM İLKÖĞRETİM OKULU SPOR K   1 19 17 4,25 0 3
41 28   ÖZBEK DENIZ 1728 1720 TUR BİREYSEL   1 11½ 10 1,50 1 3

 

9.01.2016 1600 ALTI TURNUVA SONUÇ

Sira SNo. isim NRtg IRtg FED Gr Puanlar BH. BH. SB Vict MBl
1 5 Açıkgöz Önder 1542 1489 TUR   19½ 16½ 18,75 5 3
2 2 Yüksek Emek 1594 1522 TUR   5 21½ 17½ 19,00 5 3
3 4 Kuru Can 1573 1471 TUR   5 21 17 19,00 5 3
4 21 Yıldız Mustafa 1421 0 TUR   5 16½ 14½ 13,50 5 3
5 1 Bayram Mehmet Arda 1598 1568 TUR   19½ 16½ 13,75 4 4
6 23 Kocapınar Fatih 1208 1406 TUR   4 23 19 13,00 4 3
7 3 Alver Furkan 1467 1578 TUR   4 20 17 14,00 4 3
8 34 Akdemir Adil 0 0 TUR   4 20 17 13,50 4 3
9 18 Çakıcı Ahmet Muhyiddin 1440 0 TUR   4 19 17 10,50 4 3
10 27 Özdemir Abdullah 1100 1209 TUR   4 18½ 16 10,50 4 3
11 6 Gökduman Mücahit 1542 1515 TUR   4 17½ 15 10,50 4 3
12 8 Durmuş Arman 1534 0 TUR   4 16½ 13½ 10,00 4 3
13 37 Florentin Co 0 0 TUR   4 15½ 13 10,50 4 3
14 24 Tarhan İsmail 1382 1361 TUR   4 14½ 12½ 8,50 4 3
15 40 Yıldız Sercan 0 0 TUR   3 19½ 16½ 8,50 3 3
16 11 Kalyoncuoğlu Coşkun 1378 1503 TUR   3 18½ 16½ 7,00 3 3
17 17 Elmalı Naci 1442 1451 TUR v 3 18½ 16 8,50 3 3
18 20 Kalyoncuoğlu Şevketcan 1422 0 TUR   3 18 16 6,50 3 2
19 14 Kaya Muhammet 1440 1480 TUR   3 17 15 7,50 3 3
20 19 Tarhan Adar 1433 1398 TUR   3 16½ 14½ 6,25 2 3
21 15 Akpınar Görkem 1477 1364 TUR   3 16½ 14½ 5,00 3 3
22 22 Alcan Oğulcan 1416 1399 TUR   3 15½ 13 7,50 3 3
23 16 Şahin Süleyman 0 1459 TUR v 3 15 13½ 6,00 3 3
24 36 Bilgin Aydın 0 0 TUR   3 13 11 6,00 2 3
25 38 Gün Kamil 0 0 TUR   16½ 14 7,75 2 3
26 7 Polat Durmuş 1539 0 TUR   16 14 4,75 2 3
27 30 Emad Khatrush Süleyman Ali 0 1142 LBA   14½ 12½ 4,00 2 3
28 13 Çetinkaya İlkin 1488 0 TUR   13 11½ 3,25 2 3
29 31 Gürlek Yunus 1087 0 TUR   2 17 14 5,00 2 3
30 33 Elmalı Ali 1000 0 TUR   2 15½ 13½ 3,50 2 3
31 25 Erk Hüseyin 1335 0 TUR   2 15 14½ 1,00 2 3
32 32 Eren Denizhan 1083 0 TUR   2 14 12 3,00 2 3
33 29 Çapar Umut Efe 1179 0 TUR   2 14 11½ 4,50 2 3
34 9 Tanribilir Mustafa 1528 0 TUR   2 13½ 12½ 1,50 2 3
35 12 Arslanyan Aret 1480 1494 TUR v 2 13½ 12 2,00 2 3
36 28 Taşçı Doğukan Eyüp 1189 0 TUR   15½ 13½ 2,00 0 2
37 26 Albayrak Süleyman 1318 0 TUR   15 12½ 1,75 1 3
38 39 Tokat Muhammet Enes 0 0 TUR   1 13½ 12 1,00 0 2
39 35 Batmaz Efe 0 0 TUR   1 12 10 0,50 0 3
40 10 Vurmaz Emre 1508 0 TUR   0 12½ 11 0,00 0 1

1600 üstü katılımcı listesi

İLHAN SEZER ELO TURNUVASI KATILIMCI LİSTESİ      
S/N UNVAN İSİM SOYİSİM RAPID ELO UKD
1   Mehmet Ali Kuseyri   2030  
2 IM Kamal Aghasiyev 2357 2411  
3   Furkan Burkay Gürer     1640
4 GM Mustafa Yılmaz 2571 2592  
5   Nigar Novruzova   1707 1793
6   Süleyman Çoban 1620 1675  
7   Bülent Çıbık   1687  
8   Bora Çıbık   1692  
9   Deniz Özbek 1720 1636 1709
10   Ali Bülent Özveren   2005  
11   Umut Can Kelpetin   1756 1883
12   Gürsoy Erdoğan 1779 1686 1713
13 FM Anar Aliakbarov   2357  
14   Emre Demirbaş 1740    
15   Çağatay Aydoğdu     1649
16   Berkay Ekinci      
17   Efdal Tarakçı   1717 1570
18   Shamsaddin Huseynov 1682 1764  
19   Serhat Tunca     1739
20 WCM Işıl Can 1701 1805  
21 CM Işık Can 1762 2069  
22   Orkun Dizdar 1839 1931  
23   Hakan Elyıldırım   1648  
24   Ari Kiremitçiyan 1909 1998  
25   Mert Tırak 1823 1915  
26   Umut Kazankaya 1636 1627  
27   Bahadır Özen 2106 2194  
28   Hür Yasin      
29   Stanislav Trofimov      
30   Medeni Özen      
31   Cantürk Gürsul   1805 1778
32   Çağatay Burcu   2193  
33   Tunahan Makaracı 1782    
34   Emre Demircioğku   2208  
35   Esat Bağlan 2005 2238  
36   Halil Taş   1643  
37   Armen Grigoriev 2005 2238  
38   Özgün Şahin   2085  
39   Aydın Acarbay      
40   Mehmet Ergin Altın      
41   Naci Kalyoncuoğlu     1570
42   Mete Uzuner   1572  
43   Ali Emre Yazıcıoğlu      

TURNUVA KATILIM DURUMU

2. İLHAN ARİF SEZER ELO RAPID TURNUVASI

 

  A ve B olmak üzere iki kategoriden  oluşan turnuvamızda

B kategorisi :  kontejyanına  ulaşılmıştır ve yeni katılım kabul edilmeyecektir. 

A kategorisi : banka havalesi yapmadan önce  İstanbul Satranç Derneği telefonundan  katılım durumunu öğreniniz. 10 kişilik  kontejyan kalmıştır.

RAPID TURNUVA 2016

DUYURU :  Kısıtlı kontejyandan dolayı kayıt işlemlerini 08.01.2016 saat 21:00  e kadar yaptırmayı unutmayınız

 

. (20+10 sn ) iLHAN ARİF SEZER  ELO RAPID TURNUVASI

 

 

 

 

Turnuva katkı payı ücretini son başvuru tarihine  kadar  İstanbul Satranç Derneği lokalinden ya da aşağıda verilen İstanbul Satranç Derneği Banka hesabına  yatırılabilir. Bankaya yatırılan katkı payı dekont sureti  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  'ye mail atınız ve  turnuva günü yanınızda bulundurunuz. Açıklama kısmına  ad, soyad, TC kimlik no yazınız.

             Banka                         : Ziraat Bankası ŞİŞLİ / İST  Şube Kodu:484  

    Müşteri/Hesap No       : 2097496-5005

             IBAN                           : TR63 0001 0004 8402 0974 9650 05

 

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

29 EKIM

Visit fbetting.co.uk Betfair Review